ГОРЕЩО
Паун Цонев в ПИК и "Ретро": Българското здравеопазване – болните носят щастие! Директорите на болници с космически заплати да кажат „мерси“ на Иван Костов
МЪЛНИЯ! Осъдиха окончателно Асен Василев след 4-годишна битка
Виктор Димчев за арестите на общинари по аферата "Баба Алино": Кметовете там са на ППДБ. Кметът на Варна за жалост не е арестуван наново. Толкова за корупцията...
ШОУ В НС! Острие на Радев сравни Кокорчо с Бърни Мадоф и Дейвид Копърфийлд (ВИДЕО)
Симеон Щерев призова да спрат спекулациите около смъртта на Жанет Немет
4-5 % е разликата между ГЕРБ и БСП
ГЕРБ няма да е на власт сам или изобщо няма да е на власт след юли, твърди социологът Андрей Райчев по Би Ти Ви. Има вероятност да видим смяна на властта и това изключва възможност за нова тройна коалиция. Ще се търси друга формула за взаимодействие, смята Райчев. ГЕРБ може да се съюзи с някои от малките партии като „Атака” и останалото от СДС за да събере повече гласове. Дори да влезе РЗС с десетина депутата и друга малка партия, дори и с 2 патерици не могат да съберат над 120 депутата, твърди Райчев. "Вижда ми се повече от очевидно, че българският народ няма да понесе нова тройна коалиция, но със сигурност мога да кажа, доколкото един социолог може да е сигурен шест месеца преди изборите, че ГЕРБ няма да е на власт сам или въобще няма да е на власт след юли месец", призна Райчев. "В политиката реалностите са важни, за да управлява на Борисов ще му трябват над 100 депутати, а това е невъзможно", добави той. Според Андрей Райчев "Бойко Борисов е Борисов докато печели". "Ако не ме лъже наблюдението Бойко Борисов започна и ще започне все по-често да се изказва миролюбиво. Борисов не може да стои в позата на загубил, затова сега ще видите един миролюбив Борисов през тези 6 месеца ", заяви социологът Андрей Райчев. Или ще имаме втори мандат с някои малки партии или тройна коалиция, смята социологът Мира Радева. БСП, ДПС и сдружението на Кунева нямат проблем да управляват заедно, смята тя. Политическата агитация се прави последните 2-3 месеца, твърди Радева. Предизборните нагласи са подобни на тези от 2005 година, когато се стигна до тройна коалиция. 10-15 % от избирателите център-дясно се колебаят. Възможно е да има парламент със 6-7 партии или по-малките на косъм няма да минат 4-процентовата бариера. Едва ли ще има повече от 50 % гласуващи, а партиите, които имат шанс да влязат са ГЕРБ, БСП, ДПС, „Атака”, РЗС с Марешки и сдружението на Кунева, твърди социологът Емил Георгиев. Андрей Райчев коментира и предстоящия референдум и смяната от страна на ГЕРБ на въпроса, на който трябва да отговорят българите. "България прекрасно може да живее без тази централа и с тази централа. Най-тъпото е да сме ту с нея, ту без нея и това правим вече 20 години, вместо да накараме политиците да се обединят около едно от двете решения. Малка страна сме с раздърпан елит и ни дърпат така големите, коментира той. Според него е много лошо, че обсъжданията се въртят не около въпроса на националното допитване, а около самия референдум Какво лошо има да няма АЕЦ „Белене”, дали ще плащаме на американци или руснаците, няма значение. Хората са объркани и не знаят за какво точно ще гласуват. 64% са да има атомната енергетика, в това включват и Белене. Проблемите, които ги тревожат повече обаче е как ще се финансира проекта. Те разбират геополитическите игри. Този референдум не е належащ въпрос, твърди Емил Георгиев, това не е належащ национален въпрос, най-важна е темата за безопасността.препоръчано


