BG EN

Гранична полиция конфискува 24 тона авточасти втора употреба

Региони

Гранична полиция конфискува 24 тона авточасти втора употреба

5142
на 09.08.2013
Гранична полиция конфискува 24 тона авточасти втора употреба
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Гранични полицаи задържаха 24 тона авточасти втора употреба, съобщиха от „Гранична полиция”.

 Полицаите от Гранично управление „Полиция”-Петрич, съвместно със служители на митническо бюро предприели вчера операция за противодействие на контрабандата, нарушенията и престъпленията, свързани с ДДС и вътрешнообщностното придобиване на стоки.

Вчера около 17.30 часа в зоната за отговорност на граничния пункт бил спрян за проверка товарен автомобил „Мерцедес”, с българска регистрация. В камиона, управляван от 46-годишния П.С. от Свищов били открити 24 000 кг авточасти втора употреба, които водачът се опитал да внесе в страната ни без необходимите документи.

46-годишният мъж е задържан с полицейска мярка за 24 часа и е настанен в помещение за временно настаняване на задържани лица. Съставен му е акт по чл.150, ал. 2 от Закона за управление на отпадъците. Товарният автомобил и авточастите са иззети.

По случая е образуван заявителски материал и е уведомена петричката районна прокуратура.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече
ново
Днес: 88
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК