BG EN

Гърция разселва бежанците от Идомени

Балкани

Гърция разселва бежанците от Идомени

2984
на 10.03.2016
Гърция разселва бежанците от Идомени
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бежанците, които се намират в импровизирания лагер край гръцко-македонската граница в Идомени трябва да приемат, че границата е затворена и да се преместят в други приемни центрове за мигранти. Това признание направи гръцкият министър за защита на гражданите и обществения ред Никос Дендияс, съобщи "Български новини"..

препоръчано

Като в капан там се намират между 14 и 16 000 мигранти, които живеят в палатки, насред кал. В страната има около 36 000 мигранти, а  От два дни Македония не е пропускала нито един бежанец, а от вчера т.нар. Балкански маршрут е официално закрит. Границите си затвориха Словения, Македония, Сърбия, Хърватия, а Унгария обяви извънредно положение.

Днес и Австрия повтори, че няма да отваря границите си.   „Гърция може да осигури по-добри условия за настаняване на мигранти в други лагери, отдалечени на 10-12 км. от Идомени“, каза още министърът. Според него държавата не може да осигури сериозна помощ на толкова много хора, събрани на една място.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК