BG EN

Данаил Кирилов: Не стигнахме до съществени ограничения на българските граждани, дано не се наложи да поискаме пак извънредно положение

Политика

Данаил Кирилов: Не стигнахме до съществени ограничения на българските граждани, дано не се наложи да поискаме пак извънредно положение

18506
на 08.05.2020
Данаил Кирилов: Не стигнахме до съществени ограничения на българските граждани, дано не се наложи да поискаме пак извънредно положение
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Законът трябва да урежда трайни отношения, но има изключения назад в историята, каза в ефира на Би Ти Ви правосъдният министър Данаил Кирилов в коментар на извънредното законодателство след 13 май и регламентирането на мерките срещу пандемията.

препоръчано

"Два месеца имахме обявено извънредно положение. Това извънредно положение даваше правната възможност да се допусне временно, но пропорционално спрямо целта, ограничение на някои права. Не се стигна до съществени ограничения на българските граждани", каза министърът.

След отпадането на извънредното положение ще останат една част от мерките. Ще остане тази част от закона, която дава защита на българските гражданите. Целта е да се продължат тези от мерките, които са благоприятни за хората. Продъжава целия социален пакет, мярката 60 на 40, безлихвените заеми, не могат да се налагат запори и възбрани, обясни Кирилов. Продължават и защитните правила по приключване на учебната година за учениците.

Здравният министър има тези правомощия поне от десетилетие. По думите му в промяната в закона за здравето се дава възможноста да се обжалват решенията на здравния министър.

Успяхме да действаме превантивно в тази ситуация на коронавирус, заяви правосъдният министър.

"Българските работници и служители възприеха формата на дистанционното общуване, включително и като бизнес практика. Колективните органи да могат да заседават и да взимат решение чрез електронеен път. Не стигнахме да имаме ограничение на правата и свободите на хората.  Дано не се наложи да се явим пак в НС за поискаме пак извънредно положение", уточни Данаил Кирилов.. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК