BG EN

Две деца са заразени с COVID-19 в Кюстендил

Региони

Две деца са заразени с COVID-19 в Кюстендил

19303
на 22.04.2020
Две деца са заразени с COVID-19 в Кюстендил
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Две деца от Кюстендил са с положителна проба за COVID-19, стана ясно по време на пресконференция на кмета на Община Петър Паунов. Четири са новите случаи на вирусната инфекция в града.

препоръчано

Двете деца са на 9 и на 14 години.Те са свързани с настанената вече за лечение в кюстендилската болница жена, заразена с COVID-19, след химиотерапия в софийска болница – „Свети Иван Рилски”. Освен двете деца с положителна проба са съпругът и синът на тази жена.

„Към момента почти безсимптомно е останалата част от семейството, но както предупреждава многократно щабът се оформят семейни огнища. Трябва да бъдем изключително внимателни при контактите”, каза Петър Паунов.

В момента в кюстендилската болница за лечение са настанени осем души. Двама души са с по две отрицателни проби и се очаква тяхното изписване. По думите на кмета 173-ма души са в момента под карантина. До момента под карантина са били 846 души. Общинската администрация е обработила седем сигнала, подадени от хора за доставка на храни и медикаменти.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Няма нова политическа вълна, а преразпределение на вот за държавната хранилка (ВИДЕО) Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Няма нова политическа вълна, а преразпределение на вот за държавната хранилка (ВИДЕО)
ново
Днес: 77
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК