BG EN

Десетки хиляди ще участват в марш в подкрепа на Орбан

Европа

Десетки хиляди ще участват в марш в подкрепа на Орбан

10195
на 15.03.2018
Десетки хиляди ще участват в марш в подкрепа на Орбан
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Десетки хиляди хора участват в марш в центъра на Будапеща в подкрепа на третия мандат на премиера Виктор Орбан след изборите през април, съобщава "Ройтерс", цитирана от Нюз.бг.

Мнозина от тях подкрепят твърдата му позиция по въпроса за имиграцията.

Към демонстрантите се присъединиха хиляди поддръжници на управляващата полска партия "Право и справедливост".

Участниците в марша не се уплашиха от дъжда и преминаха през мост над река Дунав в центъра на унгарската столица, носейки лозунги като "Унгария защитава Европа" и "Ние сме с вас, Виктор".

"Той (Виктор Орбан) не се страхува от големите сили в ЕС и се осмелява да плува срещу течението", каза 51-годишен унгарец, облечен с традиционни унгарски дрехи от XVI век.
"Той защитава интересите на унгарците", добави унгарецът.

Организаторите на мероприятието докараха хора от провинцията за марша, който съвпада с национален празник, свързан с революцията в Унгария през 1848 г.

Очаква се Орбан да говори пред събралото се множество пред парламента.
В същото време опозицията и студентски организации са запланували контрапротести.

Партия Фидес - Унгарски граждански съюз на Орбан е на власт от 2010 г.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - комуникационен гаф го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО) НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - "комуникационен гаф" го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО)
ново
Днес: 102
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК