BG EN

Директорът на „Майчин дом“ взел два милиона за две години и половина

Здраве

Директорът на „Майчин дом“ взел два милиона за две години и половина

24568
на 10.07.2023
Директорът на „Майчин дом“ взел два милиона за две години и половина
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

1 707 000 лева според доклада на вътрешния одит на Министерство на здравеопазването е получил по различни механизми директор на държавна болница за две години и пет месеца. Става дума за Майчин дом, потвърдиха от Министерството на здравеопазването. Освен това, болницата е закрила клиниката по инвитро, а в здравното министерство са постъпили шест сигнала, съобщава Би Ти Ви.

препоръчано

Това се случва на фона на протести в най-големия родилен дом заради условията на труд и отношението към медиците.

Лекари от болница Майчин дом обявиха, че разполагат с одитен доклад, от който става ясно, че изпълнителният директор Иван Костов е получил над 1 707 000 за две години и половина. 

„Нямам обяснение. Тези доходи са стократно по-високи от тези на акушерки и лекари, нямам отговор", каза д-р Алан Начев, който е завеждащ Операционен блок в „Майчин дом“.

От Министерството на здравеопазването потвърждават данните. Според тях д-р Иван Костов за две години и пет месеца е получил над 1 700 000 лв. по различни пера като 948 000 са от консултантската му дейност в Медицинския център, което е над 51 процента от приходите му.

И още нещо става ясно от твърденията на лекарите и отговорите на Министерство на здравеопазването пред телевизията.

„Лечебното заведение е заявило заличаване на осъществяваната дейност по асистирана репродукция“, добавят от МЗ.

От началото на 2023 г. срещу „Майчин дом“ са подадени шест сигнала, казват още от Министерство на здравеопазването. Част от сигналите са за нарушения при управлението и трудовото законодателство, конфликт на интереси, еднолично управление, „роднински назначения“, пише в отговора на министерството.

Звено „Вътрешен одит“ е сезирало компетентните органи, казват още те и завършват така. Към момента Прокуратурата също е ангажирана с „Майчин дом“, като проверките продължават и в момента".

Директорът на болницата не коментира темата.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК