ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Лекарят на Лудогорец се е записал за участие в „Лудогорски полумаратон“, съобщиха организаторите от клуба за приключенски спортове „Зелена стъпка“. Д-р Ивайло Якимов веднъж се включи в събитие на клуба, като пробяга петте километра от „Великденския крос“ по улиците на Разград, класира се в златната среда в своята възрастова група, сега ще тича 21 км.
Второто издание на „Лудогорски маратон“ ще се проведе на 26 юли. Записаните досега участници са 70. Най-млади са две 15-годишни момичета, най-възрастна – 52-годишна жена, съобщи Гонг.
Общо шест са дисциплините в състезанието, като освен 21 км. бягане има и по-къса дистанция от 12 км. Засега най-много са участниците в дългата колоездачна дистанция и в класическия полумаратон.
Стартът и финалът са на едно място – голямата поляна в местността „Пчелина“ край Разград. Настилките са разнообразни: бяга се по горски и полски пътища, както и по асфалт и макадам. “Част от трасетата преминават през защитена зона „Островче“, част от екологичната мрежа „Натура 2000“, често на пътеките излизат зайци и сърни, понякога чуваме и диви прасета, докато тестваме трасетата”, разказаха Цоньо Пенев и Цветанка Пенчева от клуб „Зелена стъпка“.


