BG EN

Европейските медии за трите дни протести у нас

ХИТ СВЯТ

Европейските медии за трите дни протести у нас

4590
на 17.06.2013
Европейските медии за трите дни протести у нас
Автор:   ПИК

"Mонд", "Ройтерс", "Юрактив" и ИТАР-ТАСС описват ситуацията около скандала с Делян Пеевски

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Водещите европейски медии коментират новата протестна вълна в България, предизвикана от назначаването на Делян Пеевски за шеф на Държавна агенция "Национална сигурност" (ДАНС) и последвалото искане на излезлите на улиците за оставка на целия кабинет „Орешарски“.

препоръчано

Повечето цитирани медии имат кореспонденти в България. 

В неделя, 16 юни, антиправителствените демонстрации в България продължиха за трети пореден ден с искания за оставката на лявоцентристкото правителство на премиера Пламен Орешарски, което бе обвинено, че се подчинява на олигархията в страната, пише френският вестник Le Mond („Монд”). Изданието пояснява, че около 15 хил. души, почти двойно повече, отколкото в събота, се събраха в София, скандирайки „Оставка” и „Мафия” пред сградата на правителството и парламента.

В неделя хиляди българи излязоха по улиците на българската столица София в рамките на третия протестен ден, с искане за оставката на ръководеното от социалистите правителство, пише пък британската агенция Reuters (Ройтерс).

Медията припомня, че предходното правителство на ГЕРБ бе принудено да подаде оставка през февруари след масовите демонстрации, които избухнаха заради ниския стандарт на живот и безнаказаността на организираната престъпност.

Лидерът на БСП Сергей Станишев е подложен на натиск да подаде оставка като председател на политическата сила след решението на подкрепеното от социалистите правителство да назначи медиен магнат със спорна репутация като директор на ДАНС“, пише пък електронното издание на ЕС EurActive (“ЮрАктив“).

Само две седмици след встъпването си в длъжност българското правителство се намира на ръба на колапса след изненадващото решение на премиера Пламен Орешарски да назначи Делян Пеевски като ръководител на ДАНС”, коментира медията.

Руската държавна агенция ИТАР-ТАСС пък се опитва да „замаже“ гафа на Орешарски. Коресподентът на медията в София пише, че той е признал в телевизионния ефир, че решението за назначаването на Делян Пеевски на поста на директор на ДАНС е “грешно”. Орешарски ще започне днес консултации за избор на друга кандидатура на поста на директор на ДАНС, пояснява агенцията.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват
ПИК TV x
СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО) СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК