Ексклузивно в ПИК! Орешарски позорно избяга от участие в Би Ти Ви! Премиерът постави в критична ситуация Цветанка Ризова и колегите й!
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Министър-председателят Пламен Орешарски позорно е отказал да участва в предварително планирано участие по Би Ти Ви, научи ексклузивно ПИК.
Рейтинговата телевизия анонсираше щедро появата му на екран, която трябваше да е след около 2 часа.
Премиерът трябваше да е събеседник на водещата на "Лице в лице" Цветанка Ризова, но преди минути от правителствената информационна служба са се обадили, за да кажат, че той няма да дойде. Интересното в случая е, че от пиар отдела на премиера не са посочили причина за неучастието му.
По този начин Орешарски е поставил в сложна ситуация Цветанка Ризова и екипа на предаването й, тъй като трябва да се търси спешно нов събеседник и то за има-няма 120 минути.
Неофициално се твърди, че премиерът се е уплашил от неудобните въпроси, които са щели да му бъдат зададени.
Министър-председателят трудно би отговорил на питане от рода на - защо здравната министърка Таня Андреева си е взела 5 дни отпуск, когато Здравната каса е в колапс, а Бърза помощ се е превърнала в брояч на трупове?
Орешарски едва ли би могъл да отвори адекватно и на въпроса - защо постоянно шикалкави с датата, на която смята да подаде оставка? Или просто чака инструкция от кукловодите си.


