BG EN

Ердоган: Немислимо е палестинците да умират за парче хляб или глътка вода

СВЕТЪТ ДНЕС

Ердоган: Немислимо е палестинците да умират за парче хляб или глътка вода

13608
на 22.07.2025
Ердоган: Немислимо е палестинците да умират за парче хляб или глътка вода
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган определи като „неприемлива“ смъртта в ивицата Газа на палестинци, които не могат да намерят „парче хляб или глътка вода“, предава БГНЕС.

препоръчано

„Никой с минимално чувство за човешко достойнство не може да приеме тази жестокост, при която всеки ден умират десетки невинни хора, защото не могат да намерят парче хляб или глътка вода“, заяви турският държавен глава в реч в Истанбул.  

ООН и неправителствени организации редовно сигнализират за риск от глад в ивицата Газа, обсадена от Израел след повече от 21 месеца военни действия.

Според медийната служба на правителството на "Хамас" в Газа, между 27 май и 20 юли около 995 души са били убити при опити да се снабдят с храна в близост до местата за разпределение на хуманитарна помощ.

В началото на месеца върховният комисар на ООН по правата на човека овяви, че между края на май и 7 юли близо 800 жители на Газа са били убити при опити да получат хуманитарна помощ.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден
ПИК TV x
Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик
ново
Днес: 95
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК