BG EN

Ердоган обвинява Европа в пренебрегване на демокрацията

СВЕТЪТ ДНЕС

Ердоган обвинява Европа в пренебрегване на демокрацията

5453
на 07.05.2016
Ердоган обвинява Европа в пренебрегване на демокрацията
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Докато Брюксел настоява Анкара да смекчи антитерористичния си закон в замяната на освобождаването на турските граждани от визи, турският президент Реджеп Ердоган обвини европейските страни, пострадали от атентати, че „загърбват демокрацията и свободите“. Онези, които ни критикуват, в крайна сметка загърбиха демокрацията и свободите, когато бомбите започнаха да гърмят на тяхна земя, каза Ердоган в реч в Малатия, югоизточна Турция. Ердоган енергично се противопостави на изискваното от Брюксел преформулиране на турския антитерористичен закон. Ние ще вървим по нашия път и вие по вашия, каза той.

препоръчано

Реформата е едно от 72-те условия, които Турция трябва да изпълни, за да паднат визите за турските граждани, желаещи да пътуват в шенгенското пространство – задължително изискване, което Анкара постави, за да приложи споразумението за мигрантите. Европейската комисия даде през седмицата зелена светлина за тази мярка при условие, че Турция изпълни в срок всички критерии. Ще бъда кратък.

По въпроса за визите: нека онези, които искат Турция да промени антитерористичния си закон, да премахнат палатките, опънати от терористите пред вратите на Европейския парламент, подчерта днес Ердоган, вероятно имайки предвид акция на кюрдските активисти пред Съвета на Европа. Като отправям предизвикателство към целия свят - когато е необходимо – знам, че цяла Турция е зад мен, посочи Ердоган в реч в петък. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО) Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО)
ново
Днес: 77
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК