ГОРЕЩО
АСТРОЛОГ С ПРОГНОЗА: Изборите са от ясни по-ясни. Звездите показват достоен съперник на Йотова, но не и победител
Карлос Контрера: Вместо да храчат гневно и злобно, ППДБ да се замислят защо управляваните от тях София и Варна не спечелиха домакинството на "Евровизия"
Унгария изгражда дънна преграда в Дунав, за да поддържа работата на АЕЦ „Пакш“
Политологът Любомир Стефанов отписа Борисов за президент: Неуважително е и ГЕРБ, и ППДБ да крият кандидатите си до последно
Наказаната от Кьовеши европрокурорка на Пепи Еврото поиска да се върне като съдия в София
КУЛТУРА
Ето какво ще направи Националната галерия с близо 2-та млн. лева, дарени от починала българка в Австралия
21423
на 15.02.2018
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Националната галерия получи над един милион и 700 хиляди лева дарение от починалата в Австралия българка Маргарита Занеф. Средствата ще бъдат използвани за закупуване на нови произведения на изкуството за галерията, която към днешен ден наброява 41 хиляди експоната.
препоръчано
"Крайната цел е обогатяване на националната колекция за днешните и за бъдещите поколения - това е мисията на всеки един музей. Госпожа Занеф ще продължи да живее чрез колекцията, която ние ще създадем, благодарение на щедрото ѝ дарение. Нейният жест е един изключително щедър, жест в подкрепа на българската култура и изкуство", обяви Слава Иванова, директор на Националната художествена галерия.
свързани новини
Евроградче ще бъде изградено за гостите на "Евровизия" в Бургас
8230
преди 1 часа
Президентът Йотова поздрави Бургас за "Евровизия"
25551
на 13.08.2026
Отлагат с още един ден обявяването на града-домакин на „Евровизия“ 2027
22928
на 12.08.2026


