BG EN

Забраниха на мюсюлманите в Индонезия да празнуват Коледа

ХИТ СВЯТ

Забраниха на мюсюлманите в Индонезия да празнуват Коледа

7543
на 24.12.2012
Забраниха на мюсюлманите в Индонезия да празнуват Коледа
Автор:   Иван Атанасов

Съветът на улемите в Индонезия издаде фетва, забраняваща на мюсюлманите, включително на президента, да участват в коледни празненства и да изпращат поздравления на християни, предаде ДПА, като се позовава на местни медии. Президентът Сусило Юдхойоно и вицепрезидентът Боедионо по програма трябва да участват в национално коледно празненство на 27 декември. "Въпреки че са лидери на страната, на тях също им се забранява да посещават подобни празненства", се казва в религиозната заповед. "Джакарта пост" обаче цитира мнението на някои мюсюлмански лидери, които смятат, че да се честити Коледа на християните не е забранено и е форма на религиозна толерантност, допълва ДПА. Индонезия е светска страна с най-многобройното мюсюлманско население.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО) Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО)
ново
Днес: 96
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК