BG EN

Задържаха заподозрян за атаката в Бенгази през 2012 година

ЧАС ПИК

Задържаха заподозрян за атаката в Бенгази през 2012 година

4789
на 17.06.2014
Задържаха заподозрян за атаката в Бенгази през 2012 година
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 

препоръчано

Американски военни са задържали при операция през уикенда в Либия един от предполагаемите извършители на атаката срещу американското консулство в Бенгази през 2012 година, предадоха световните информационни агенции. Задържаният вече е извън Либия, на американски военен кораб.

Припомняме, през септември 2012 г. при атаката срещу дипломатическата мисия загина посланикът Крис Стивънс.

Това е съобщил говорителят на Пентагона адмирал Джон Кърби, който допълва, че при операцията няма цивилни жертви и пострадали военни.

Ахмед Абу Kаталлах е първият задържан след двегодишно издирване на отговорните за нападението. Миналата година му бяха повдигнати обвинения и бе определена награда от 10 млн. долара за информация относно местонахождението на хората зад атентата.

Агенциите коментират, че това е голям успех за администрацията на президента Барак Обама, която понесе остри критики от републиканците, че не е направила необходимото за предотвратяването на атаката.

Обама коментира, че проведената операция за залавянето на Каталлах е доказала още веднъж, че САЩ правят всичко възможно, за да възтържествува справедливостта, когато някой наранява американци.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Тома Николов ХВЪРЛИ БОМБАТА: Ивей от Петрохан е бил криптоброкер на Васил Терзиев. Сектата е транзитирала ВИП бегълци (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Тома Николов ХВЪРЛИ БОМБАТА: Ивей от "Петрохан" е бил криптоброкер на Васил Терзиев. Сектата е транзитирала ВИП бегълци (ВИДЕО)
ново
Днес: 49
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК