BG EN

Заради COVID-19: Затягат мерките в училища и детски градини

Здраве

Заради COVID-19: Затягат мерките в училища и детски градини

17080
на 11.10.2023
Заради COVID-19: Затягат мерките в училища и детски градини
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Затягат мерките за контрол за допускане на децата в яслите, детските градини и училищата. Причината е ръстът на заразени с коронавирус у нас. Ще се проверява всяко едно дете за висока температура, болно гърло и други характерни симптоми. Указанията вече са изпратени от Столичната регионална здравна инспекция до директори на училища и детски градини. Ръст на заразените се наблюдава от няколко седмици.

препоръчано

При достигане на 30% заболели ученици, учебното заведение преминава към онлайн обучение, обясни зам.-директорът на 119-о СУ в София Симеон Ангелов. Там към момента отсъстват между 5 и 10% от децата, но няма потвърден случай на коронавирус.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК