ГОРЕЩО
САМО В ПИК! Проф. Михаил Константинов с убийствен въпрос: Изяде ли Радев втория мандат на Йотова
СЪВСЕМ Я ОТРЯЗАХА! Денков: Лена Бориславова няма да бъде в листите на ППДБ на изборите
ОГРОМЕН СКАНДАЛ! ППДБ изготвят черни списъци с журналисти - ето какво се случва на тези, които попадат в тях
Ясно е кога ще е делото за оставката на Радев в Конституционния съд
Слави Трифонов ЗАКОВА Терзиев: Не му е работа на кмета да обяснява кой е мафиот и кой не е, да си чисти улиците и да си оправи движението (ВИДЕО)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Да, има ръст. От 2018 година, когато имахме 4 случая не сме имали досега. В момента са регистрирани 11 случая във Варна. Това алармира пред БНТ д-р Анка Баева от РЗИ-Варна.
препоръчано
Всички проби на заразените са били изпратени до София за потвърждение. Като причина за нарастване броят на случаите д-р Баева посочи неимунизацията на децата.
"Повечето от заболелите с морбили нямат поставена ваксина. Три от децата имат явно фиктивна, но нямат никакви антитела при изследването", допълни д-р Баева.
Като най-правилен подход за ограничаване на заболяваемостта от морбили, д-р Баева беше категорична, че това е имунизацията.
свързани новини
Петчленно семейство от Варна се зарази с морбили
21414
на 14.06.2024
Епидемия от морбили върлува в Босна и Херцеговина
9935
на 30.05.2024
След Варна, Добрич и Бургас - къде е възможно още да се обяви грипна епидемия
10313
на 20.01.2026
Ръст на болни от грип в Бургас, свикват щаба за борба с епидемията
9263
на 19.01.2026
Специалисти по гръбначни заболявания ще обменят опит на научен форум
9311
на 19.01.2026


