BG EN

Зъбните протези на възрастните ще се поемат Здравната каса

ГОРЕЩО
Здраве

Зъбните протези на възрастните ще се поемат Здравната каса

41753
на 23.03.2017
Зъбните протези на възрастните ще се поемат Здравната каса
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Поставянето на зъбни протези на възрастните хора над 75-годишна възраст да се поеме от тази година от Националната здравноосигурителна каса. Това предвижда проект на Министерството на здравеопазването.

препоръчано

Експерти на здравното ведомство, НЗОК и Българският зъболекарски съюз ще разработят процедурите за включване на плаковите зъбни протези в Рамковия договор за тази година и ще определят видовете протези, предаде БНР. За целта от резерва на Здравната каса към дейностите, заплащани от Касата, ще бъдат преразпределени 20 милиона лева. Ще бъде изготвен проект за анекс към Националния рамков договор за денталните дейности. Здравното министерство ще извърши нормативни промени по пакета стоматологични услуги.

Инициативата за грижа за оралното здраве на възрастните хора е на вицепремиера и министър на здравеопазването Илко Семерджиев.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата юнска събота: Сексът е важен за Телеца и за жените Овни и Рак, Скорпионът и Рибите търсят ново начало САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата юнска събота: Сексът е важен за Телеца и за жените Овни и Рак, Скорпионът и Рибите търсят ново начало
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Леко захлаждане и тропични нощи, но лятото си остава топло Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Леко захлаждане и тропични нощи, но лятото си остава топло
ново
Днес: 24
горещо
hot
най-четени новини в момента