BG EN

Иво Атанасов става член на СЕМ

ЧАС ПИК

Иво Атанасов става член на СЕМ

6085
на 02.07.2013
Иво Атанасов става член на СЕМ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бившият съветник на президента Георги Първанов по медийните въпроси Иво Атанасов е най-вероятният нов член на Съвета за електронни медии от квотата на парламента, пише в. "Стандарт".

препоръчано

До края на седмицата трябва да станат ясни номинациите за поста. Комисията по културата и медиите вече одобри процедурните правила за издигането на кандидатури и те бяха гласувани от депутатите. Според запознати Атанасов ще е номинация на шефа на комисията Стефан Данаилов от Коалиция за България. Рамо за кандидатурата на бившия депутат от Кюстендил дава и зам.-шефката на парламента Мая Манолова, която е дългогодишен депутат от същия район.

Според критериите кандидатите трябва да имат професионален опит в сферата на електронните медии и съобщения, журналистиката, правото и икономиката. Номинираните трябва да са с обществен авторитет и с професионално признание. Всеки от явилите се на изслушването в парламента ще има 5 минути за представяне. По 1 минута ще се задават въпроси към тях от депутати. За избран ще се смята кандидатът, който събере най-много гласове. А ако двама имат един и същ брой, ще се явят на балотаж.


Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите замразиха заплатите си, приеха и промените в Закона за МВР. Възраждане“ с нова евтина акция срещу Турция, от ДПС скочиха: Правят се опити на противопставяне между партньори (НА ЖИВО/ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите замразиха заплатите си, приеха и промените в Закона за МВР. "Възраждане“ с нова евтина акция срещу Турция, от ДПС скочиха: Правят се опити на противопставяне между партньори (НА ЖИВО/ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 61
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК