BG EN

ИЗВЪНРЕДНО! Бивш военен министър скочи на Румен Радев за изтребителите "Грипен": Те са спрени от производство! Президентът е на път да направи поредните си политически гафове

ТЕМА

ИЗВЪНРЕДНО! Бивш военен министър скочи на Румен Радев за изтребителите "Грипен": Те са спрени от производство! Президентът е на път да направи поредните си политически гафове

86158
на 28.06.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Бивш военен министър скочи на Румен Радев за изтребителите Грипен: Те са спрени от производство! Президентът е на път да направи поредните си политически гафове
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Има много въпроси около поръчката за нови изтребители. Още когато ген. Радев беше в армията, аз казвах, че начинът, по-който е замислена модернизацията на военните сили, е порочен. Това заяви пред Би Ти Ви бившият министър на отбраната Бойко Ноев във връзка с решението на България да закупи изтребители "Грипен".

препоръчано

По думите му "Грипен"-ът, който е избрала комисията, е спрян от производство. "Шведите ни чакат ние да решим какво правим с изтребителя и го спират от производство", уточни той.

"Ген. Радев е направил критериите за избор на нов самолет. Ние нямаме пари, които да осигурим за чисто нови самолети. През 2022-2023 година ще трябва да се купят още осем нови самолети. Това са още 1,5 млрд. лв., които ще трябва да се намерят отнякъде. Това не можем да си го позволим в момента", коментира Бойко Ноев.

"Ръководството на ВВС казва, че летците трябва да летят на нови самолети. Само че тези са спрени от производство. Това е все едно да си купите нова кола, произведена 70-те години и да си я карате 40 години, толкова, колкото нашите летци ще трябва да летят с "Грипен", сподели бившият министър на отбраната.

"Президентът Радев е в някакво обкръжение, което не е добре. На път е да направи поредните си политически гафове. Президентът Радев е в ярък конфликт на интереси. Той е направил формулите, той е приел офертите, а правителството, което назначи, е избрало една от тях", каза още той.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият социален министър Христина Христова: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият социален министър Христина Христова: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ВИДЕО)
ново
Днес: 85
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК