BG EN

Икономическа полиция разследва замърсяването с нефт на река Марица

Темида

Икономическа полиция разследва замърсяването с нефт на река Марица

3451
на 05.02.2020
Икономическа полиция разследва замърсяването с нефт на река Марица
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Окръжна прокуратура-Пазарджик се самосезира и разпореди проверка за замърсяването с нефт на реките Марица и Пишманка, съобщиха от пресцентъра на Апелативна прокуратура - Пловдив.

препоръчано

Възложено е проверката да бъде извършена от служители на отдел „Икономическа полиция“ към ОД на МВР-Пазарджик, като целта е да се установят причините за замърсяване на реките. По указание на наблюдаващия прокурор разследването трябва да приключи в 7-дневен срок. 

Според прокурорите от замърсяването на река Пишманка с нефтопродукти и полициклични  ароматни въглеводороди в района на гр. Пазарджик, с. Огняново, са настъпили вреди за околната среда – престъпление по чл. 352 ал. 1 от Наказателния кодекс.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 30
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК