BG EN

Илияна Йотова към кабинета: Нямат 100 шанса, имат 100 дни. Ако ли не, тази коалиция ще си замине и ще ходим на нови избори

Политика

Илияна Йотова към кабинета: Нямат 100 шанса, имат 100 дни. Ако ли не, тази коалиция ще си замине и ще ходим на нови избори

36567
на 23.01.2022
Илияна Йотова към кабинета: Нямат 100 шанса, имат 100 дни. Ако ли не, тази коалиция ще си замине и ще ходим на нови избори
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Победата след 5 години е голяма отговорност и огромно самочувствие. Беше ни много трудно, но имахме подкрепата на гражданите. Оценката на нашата двойка е не толкова кой какъв е, а в добрата екипна работа и доверието, което се изгради тези 5 години. Това каза пред БНТ вицепрезидентът Илияна Йотова.

препоръчано

"Разширих видимо поста на вицепрезидент, Румен Радев ми даде тежки ресори. Българският парламент беше изпразнен от всякакво съдържание в последният мандат на ГЕРБ - отнета възможност за дискусии и спорове, президентът наложи много вета на различни закони", допълни Илияна Йотова.

По думите ѝ разграждането на модела ще дойде от само себе си, чрез силните решения на сегашната управляваща коалиция, ако се управлява честно и прозрачно.

"Не мога да преценя кое по-тревожното дали пандемията или тези огромни неравенства, този много нисък стандарт на живот на хората, които не могат да плащат сметките си. Това, което президентът представи на нашата клетва в Народното събрание представлява Национална програма. Ще стоим на тези принципи, на които стояхме през изминалите 5 години", поясни Илияна Йотова.

Тя заяви, че силната фигура при управлението на Плевнелиев е била Маргарита Попова. Според Йотова е добре, че БСП влезе в управлението.

"Участието на БСП в коалицията ще бъде успешно, когато партията влезе със своите политики, а не с личности. Не се интересувам от отношенията Радев-Борисов или от Радев-Нинова, такъв тип сериал не ми е интересен. Не съм спокойна от това, което се случва в БСП, резултатите от изборите го показват. Дали една партия ще излезе напред зависи от нея", добави Илияна Йотова.
Тя критикува новото правителство в един аспект и призова за по-голяма подреденост в посланията и в действията.

"Нямат 100 шанса, имат 100 дни, ако ли не, тази коалиция ще си замине и ще ходим на нови избори. Трябва добрите решения да бъдат взети час по-скоро както във вътрешнополитически план, така и във външнополитически", каза още Илияна Йотова.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК