BG EN

Илия Груев вече е най-скъпият активен футболист на България

Футбол

Илия Груев вече е най-скъпият активен футболист на България

15339
на 11.12.2025
Илия Груев вече е най-скъпият активен футболист на България
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

След последното актуализиране на цените в авторитетния портал Transfermarkt – Илия Груев вече е най-скъпият български футболист. Халфът на Лийдс вече е оценен на 9 млн. евро. Това означава, че стойността му се е повишила с 1 милион и вече е еднолично на върха.

препоръчано

На 17 октомври Илия се изравни с капитана на националния отбор Кирил Десподов (ПАОК, Гърция) и двамата бяха с цена 8 млн.

Така в рамките на по-малко от 4 месеца след старта на сезона във Висшата лига -дефанзивният полузащитник записа 2 пъти увеличение – веднъж с 3 млн. и веднъж с 1 млн., след като преди началото на кампанията струваше 5 млн.

В последните 3 мача Груев започна титуляр срещу Манчестър Сити и Ливърпул и записа като резерва половин час срещу Челси.

В края на август 2023-та Илия бе закупен срещу 6,5 млн. евро от германския Вердер. По това време сънародникът ни беше оценяван на 3 милиона евро, припомня "Гонг“.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 64
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК