BG EN

Индианци щурмуваха министерство в Бразилия

Америка

Индианци щурмуваха министерство в Бразилия

14702
на 18.08.2019
Индианци щурмуваха министерство в Бразилия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бразилски индианци нахлуха в Министерството на здравеопазването в южноамериканската страна. Хиляди представители на местното население, по-голямата част от които бяха жени, преминаха през полицейския кордон и щурмуваха сградата в столицата Бразилия.

препоръчано

Нахлуването е част от протестите им срещу крайнодесния президент Жаир Болсонаро. Държавният глава иска да отнеме част от резерватите, в които живеят местните. Площите ще бъдат използвани за минно дело и крупно земеделие, предава Нова телевизия.

Еколози критикуват идеята, защото тя включва изсичането на огромни части от джунглата. Откакто Болсонаро е на власт, сечта в най-голямата екваториална гора на света се е увеличила с цели 88%.

"Темата на протеста е територия. Тази земя поддържа духа и тялото ни. Тя е нашият дом и е неразделно свързана с опазването на Майката Земя. Първият протест на жените в Бразилия е крайъгълен камък. Той показва, че няма да се съгласим с опитите на това правителство да ни налага неща”, каза Соня Гуажажара.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК