BG EN

Институциите на ЕС в Брюксел отварят врати за посетители

ЕС

Институциите на ЕС в Брюксел отварят врати за посетители

2832
на 09.05.2015
Институциите на ЕС в Брюксел отварят врати за посетители
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Институциите на ЕС в Брюксел днес отново отварят врати за посещения на граждани по случай Деня на Европа 9 май. Днес се навършват 65 години, откакто са положени основите на следвоенното европейско обединение, съобщи БНР.

препоръчано

На 9 май 1950 г., само 5 години след края на Втората световна война, министърът на външните работи на Франция Робер Шуман огласява план за поставяне на френското и западногерманското производство на въглища и стомана под общ контрол. Целта е да бъдат избегнати бъдещи военни конфликти и да се работи за икономически просперитет: 
 
Европа няма дабъде обединена изведнъж и само с един план. Тя ще бъде изградена чрез конкретни постижения, които най-напред създават чувство на солидарностзаявява тогава Робер Шуман. 

В резултата от плана, през 1952 г. е създадена Европейската общност за въглища и стомана, а през 1957 - и Европейска икономическа общност, обядиняващи първоначално шест държави Франция, Германия, Италия, Белгия, Холандия и Люксембург. Днешнят Европейски съюз наброява 28 държави и е изправен пред нови предизвикателства. 

Европейската комисия и Европейският парламент отварят врати, за да дадат възможност на всички да разгледат отвътре институциите, където се вземат решенията, свързани с живота на над половин милиард европейци.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Прокуратурата и МВР пуснаха ШОКИРАЩИ КЛИПОВЕ от охранителни камери - Ивайло Калушев не е убиецът на тримата в хижа Петрохан (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Прокуратурата и МВР пуснаха ШОКИРАЩИ КЛИПОВЕ от охранителни камери - Ивайло Калушев не е убиецът на тримата в хижа "Петрохан" (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК