BG EN

Киро, Лена и Божанков са на стартовата линия за „новото завръщане“. Но сметката им е без кръчмаря...

Час Пик ГЛАВНА

Киро, Лена и Божанков са на стартовата линия за „новото завръщане“. Но сметката им е без кръчмаря...

98134
преди 3 часа
Киро, Лена и Божанков са на стартовата линия за „новото завръщане“. Но сметката им е без кръчмаря...
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Седя си под асмата, на село съм, и пак ми изскача Кирил Петков в телефона. Гледам го – активен, позитивен, направо свети. И си мисля: Леонардо ди Каприо в „Гетсби“ пасти да яде. Нашият Киро е по-голям актьор, защото Гетсби поне вярваше в любовта, а Киро вярва в маркетинговия план, спуснат от Сорос. Ди Каприо би завидял на този политически „Титаник“, който уж потъва, а оркестърът – в лицето на вярната Лена и трофейния Божанков – продължава да свири бодро под диригентската палка на „розовата демокрация“.
Но тук става интересно. Като човек от медиите виждам как се разиграва висш корпоративен пилотаж. В момента Асен Василев е в ролята на авторитарния директор, който разцепи коалицията с ДБ и настъпи по мазола членската маса. Вътре в ПП ври и кипи – хората са бесни на Асен, а Кирил, Лена и Божанков се позиционират като „здравото ядро“.

препоръчано

Кирил затова не напуска ПП – той симулира трескава дейност и се върти в мрежата, за да поддържа илюзията, че е „чистият“. Хващам се на бас: подготвя се голямото „пречистване“. Когато му дойде времето, Кирчо ще спретне „революция“ срещу Асен, ще го посочи като виновник за всички грехове и ще се върне на бял кон. Тогава Асен просто ще премине „зад кулисите“, ще стане сив кардинал в сянка, а Кирил – вече „реабилитиран“ – пак ще се обедини с ДБ под претекст, че „миналото е забравено в името на бъдещето“.

Професионално погледнато, това е класически „Crisis Management & Brand Rejuvenation“. В големия бизнес, когато един продукт (като „New Coke“ през 80-те) се провали гръмогласно, компанията не закрива фабриката. Тя прави контролирано оттегляне, обявява „завръщане към корените“ и пуска „Classic“ версията. За тези хора ние не сме суверенен народ, ние сме целева група с ограничено консуматорско мислене. Те ни третират като купувачи на прах за пране – ако старата опаковка не пере, сменяш кутията, слагаш надпис „Нова подобрена формула“ и чакаш пазарният дял да се възстанови. Това не е политика, а „Product Lifecycle Management“, в който ние сме просто цифри в екселска таблица.

И нека не забравяме – този същият „розов демократ“, докато беше премиер, сънуваше как закрива медии и налага цензура. Днес го виждаме в микроплан – чисти коментарите във фейсбука си по-усърдно, отколкото чистеше държавната администрация. Исторически пример? Чист макиавелизъм, приложен от глобалните елити. Винаги, когато една марионетка се изхаби, я сменят с друга, която обещава същото, но с по-широка усмивка.
Ние под асмата може да сме провинциалисти, но не сме овце. Виждаме как въртележката се върти, за да може тази политическа прослойка винаги да е в играта. Тровят страната с чужди идеи и ни разиграват театър, докато ни пасат на поляната на собственото ни търпение.

Киро, Лена и Божанков са на стартовата линия за „новото завръщане“. Но сметката им е без кръчмаря. Те мислят, че сме консуматори на евтини илюзии, но забравят, че българинът има вграден детектор за фалш. Когато ни сервираш една и съща схема за трети път, ние не купуваме „новата формула“. Ние просто затваряме магазина. Наздраве за истината, която не се нуждае от филтри и платена активност! Помнете какво съм ви казал днес.

Веселин Стаменов, писател и коментатор, във Фейсбук

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ВАЖНО! От Прогресивна България обявиха кога най-рано може да имаме нов главен прокурор (ВИДЕО) ВАЖНО! От "Прогресивна България" обявиха кога най-рано може да имаме нов главен прокурор (ВИДЕО)
ново
Днес: 106
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК