BG EN

Кметът на Банско Георги Икономов: Вторият лифт се превърна от регионален в национален проблем

Политика

Кметът на Банско Георги Икономов: Вторият лифт се превърна от регионален в национален проблем

10337
на 07.10.2019
Кметът на Банско Георги Икономов: Вторият лифт се превърна от регионален в национален проблем
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Мисля, че има какво да дам още на Банско и общината. Това е причината да се кандидатирам за нов мандат, каза в ефира на БНТ кандидатът за кмет на Банско от ГЕРБ Георги Икономов.

препоръчано

"За предишните два мандата успяхме да направим много невидими и видими, но изключително трудни неща. Говоря за водния цикъл, ремонтите, градинките. Всеки ден в Банско работим с хората. Срещаме се лице в лице с тях. Ако не изпълниш обещанието си и не помогнеш на човека, тогава се поражда недоверие.За мен жителите, гостите и туристите са доволни от това, което виждат в Банско. Градът се промени много. Банско вече не е само зимен курорт, Банско е целогодишен курорт. Нормално е да има критики и те да идват от опонентите. Сега сме в предизборна кампания и е нормално да има всякакви обвинения, но си има органи, които да проверят твърденията за схеми в общината. Прозрачност в Банско има и общината е напърво място в това отношение спрямо администрацииите в цялата страна", категоричен бе той.

"От първата година, в която станах кмет, стартирах новия градоустройствен план на общината и ограничих строежите. В Банско има достатъчно леглова база, но ни трябва спортна инфраструктура. Въпросът за втория лифт се превърна в национален от регионален. За съжаление не успяхме да реализираме идеите на туристическия бранш, зад които твърдо застанах. От общината може само да си изразим становището. Необходими са законодателни промени и ние ще работим в тази насока. Един град винаги се развива и винаги има какво да се прави. Банско става красив и популярен, налага се като един целогодишно действащ европейски курорт. Трябва да продължим да работим в тази насока", завърши Икономов.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО) Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК