BG EN

Кметът на Свети Влас: Барбекю е подпалило местността "Турчина" в курорта

Инциденти

Кметът на Свети Влас: Барбекю е подпалило местността "Турчина" в курорта

52805
на 11.08.2016
Кметът на Свети Влас: Барбекю е подпалило местността Турчина в курорта
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Огнената стихия в местността "Турчина" над Свети Влас е предизвикана от безотговорна група туристи, които са запалили най-вероятно барбекю на една от големите поляни. Това съобщи кметът на курортния град Иван Николов, който се намира на мястото на развилнялата се стихия.

Пожарът се разраства и вече е обхванал иглолистната гора, заради силния североизточен вятър. Изгорели са около 20 дка. иглолистни гори.

Пожарът скоро обаче ще бъде локализиран, обещава кметът. На помощ на двете пожарни се е притекла десантна група от доброволци от самия град, пише Флагман. бг. Там са събрани и всички горски стражари, които са предприели действия по потушаването му.

Наоколо няма сгради, нито временни постройки, щетите ще бъдат само по горския масив. Димът и пепелта се носят в противоположна посока и не застрашават чистия въздух над курортния град. Пожарът е по билото на местността.

препоръчано
свързани новини
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият социален министър Христина Христова: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият социален министър Христина Христова: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК