Книги, награди и концерти в Деня на София. "Български етнокалендар" ни казва какви са ритуалите за празника
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Днес, на 17 септември църквата почита паметта на Светите мъченици София, Вяра, Надежда и Любов. Честит празник на хората с имена София, Софка, Вера, Вяра, Надежда, Надя, Любов, Любка, Люба, Любен, Люба, Любомир, Любослав и други сродни! Днес отбелязваме и денят на столицата ни София.
През целия ден ще има концерти и фестивали за забавлението на жителите на столицата и нейните гости. Ето няколко от празничните събития:
Изключително привлекателно за всички остава книжното изложение на открито "Алея на книгата", чийто последен ден тече днес. То се простира на пешеходната зона на бул. "Витошка". Негов организатор наред с Асоциация "Българска книга" е Столичната община. Традиционно софийската литературна "Алея" се провежда през седмицата, в която празнуваме Деня на София. До вечерта можете да се възползвате за последно от атрактивните намаления, с които повече от 50 издателства предлагат всички книги и учебници от каталозите си. Отстъпките от цените стигат до 70%.
Сред най-търсените са заглавията на издателство "Милениум" - "Распутин и залезът на Романови" на Дъглас Смит, "Интервюта с Путин" на Оливър Стоун, "Ванга - всички рецепти", трилърът "Пирът на зверовете" на Доминик Мезон, книгите за билколечения, езотерика, отслабване, детските заглавия и поетичните томове на български творци. Ще ги откриете в шатра 16.
Днес на масата у дома, както повеляват традициите, се слага питка и грозде. Подробно, за всички ритуали, свързани с този и другите празници от годината, можете да прочетете в книгата "Български етнокалендар" на "Милениум", която се продава само за 5 лв.
Това е най-добрият и най-пълен календар на всички християнски празници. Той описва:
* Кое е съхранило самобитният дух на българина през годините?
* Кои празници почитат българите?
* За всички, които искат да открият красотата на традиционните народни практики и вярвания!
Книгата представя всички празници и свързаните с тях обичаи, ритуали и обреди. В трудни моменти от националното ни минало именно те са скрепявали хората и с тяхна помощ народът ни е оцелявал през вековете. Затова и настоящото издание е събрало и систематизирало част от това богатство – за да го съхраним за идните поколения.