ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
В протеста на КНСБ, който се планира за 20 ноември, се очаква да се включат между 6000 и 8000 души. Това каза на пресконференция преди минути председателят на КНСБ Пламен Димитров.
Протестът ще е по различни социални проблеми - за пенсионната реформа, КНСБ ще настоява пенсионната възраст да се замрази не само за една година, а и занапред.
Енергийният сектор е пред колапс. "Нерешените въпроси в сектор енергетика оказват влияние на миньорите”, каза Димитров. За момента Синдикатът на миньорите няма да се присъединят към митингът на 20 ноември, но те в момента заседават. Така "Мини Mарица – Изток” е един от нерешените проблеми в енергийния сектор. Откакто има „Мини Марица – Изток”, за първи път те ще излязат на голяма загуба тази година - 50 млн. лева, заради което се очакват съкращения.
КНСБ осъди насилието над студентите, протестиращи пред парламента вчера. „Провокацията или начинът, по който реагира полицията, не мисля, че е дело на студентите. Не знам дали полицията си е превишила правата, но когато има насилие върху български гражданин, КНСБ не може да е в подкрепа на това. Студентите са съвестта на нацията и не мисля, че те са предизвикали акта на насилие”, каза Пламен Димитров.


