BG EN

Константин Мишев: Кирил Петков би трябвало да бъде осъден, а като осъден няма да има правото да бъде министър-председател на България

Епицентър

Константин Мишев: Кирил Петков би трябвало да бъде осъден, а като осъден няма да има правото да бъде министър-председател на България

49871
на 29.11.2021
Константин Мишев: Кирил Петков би трябвало да бъде осъден, а като осъден няма да има правото да бъде министър-председател на България
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кирил Петков би трябвало да бъде осъден, а като осъден няма да има правото да бъде министър-председател на България. Това коментира синята легенда, съветник на премиера Филип Димитров и известен публицист Константин Мишев по повод лъжата в декларацията на Кирил Петков, че не е канадски гражданин, докато категорично все още е бил такъв. Това го каза и самият КС.

препоръчано

Толкова ли е трудно за разбиране? Човек не е нужно да е юрист и още по-малко специалист по наказателно право. Кирил Петков е нарушил закона. Именно на тази основа Конституционният съд отмени част от указа на президента за служебното правителство, припомня Мишев.

"Сега....ако адвокатите на г-н Петков пледират, че обвиняемият е дал лъжлива декларация без умисъл и поради незнание - това е смекчаващо обстоятелство. И предполагам един съд би възприел тази теза и не би осъдил Петков на затвор. Но дори ако няма умисъл....едно престъпление продължава да бъде престъпление. Друг е въпросът за размера на наказанието. Нека да е най-лекото. Но Кирил Петков би трябвало да бъде осъден, а като осъден няма да има правото да бъде министър-председател на България. Толкова е просто!", отсича публицистът по повод намеренията Кирил Петков да заеме премиерския пост в новото правителство.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Търсенето на служебен премиер и кабинет са част от предварително готов сценарий (ВИДЕО) Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: "Търсенето" на служебен премиер и кабинет са част от предварително готов сценарий (ВИДЕО)
ново
Днес: 120
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК