BG EN

Контраадмирал Митко Петев поема командването на ВМС

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Контраадмирал Митко Петев поема командването на ВМС

10276
на 29.04.2015
Контраадмирал Митко Петев поема командването на ВМС
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Правителството предлага на президента да издаде указ за освобождаване на контраадмирал Митко Петев като началник на Военна академия "Георги Раковски" и за назначаването му на длъжността командир на Военноморските сили.

препоръчано

Начело на Военна академия застава сегашният началник на Националния военен университет "Васил Левски" бригаден генерал Тодор Дочев. Той е предложен за удостояване със звание "генерал-майор". Предложението за началник на НВУ "Васил Левски" е за полк. Пламен Богданов – командир на база за командване, управление и наблюдение, който ще бъде повишен в звание "бригаден генерал". Кадровите промени трябва да влязат в сила от 30 юни 2015 г.

Правителството предлага също така със званието "генерал-лейтенант" да бъде удостоен заместник-началникът на отбраната генерал-майор Константин Попов, а със звание "генерал-майор" – началникът на ВМА бригаден генерал Николай Петров.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО) Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО)
ново
Днес: 39
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК