BG EN

Кувейт и Саудитска Арабия сложиха край на спора си за находища на нефт

Близък изток

Кувейт и Саудитска Арабия сложиха край на спора си за находища на нефт

14047
на 26.12.2019
Кувейт и Саудитска Арабия сложиха край на спора си за находища на нефт
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кувейт и Саудитска Арабия сложиха край на близо петгодишен спор за съвместни петролни находища и се споразумяха да възобновят добива от разделената неутралната зона. Страните от Залива стигнаха до споразумение в Кувейт в сряда. 

препоръчано

Двете страни подчертаха, че това няма да промени ангажиментите им в Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) за съкращаване на добива на "черно злато", предаде АП.

Местните медии информират, че около 300 000 барела петрол дневно са били добивани в района преди спорът да доведе до спиране на производството в началото на 2015 година.

В разделената зона, намираща се между сухоземните граници на двете съседни страни, може да се добиват до половин милион барела петрол дневно, предава БТА.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК