Лайпциг остава в битката за второто място в Германия след успех над Кьолн

0
02.06.2020
0
3052

Тимът на РБ Лайпциг остава в битката за второто място във футболния шампионат на Германия след успех като гост над Кьолн с 4:2 в последния мач от 29-ия кръг на Бундеслигата.

Байерн победи трудно Лайпциг с 1:0 в мач с два червени картона в шампионата на Германия

С гол на Франк Рибери в 83-ата минута Байерн победи като...

на 20.12.2018

След 16-ия си успех в кампанията Лайпциг изостава само с две точки от втория – Борусия (Дортмунд). Лидерът Байерн пък има 7 точки аванс пред Борусия.

Фаворитът Лайпциг влезе лошо в мача, след като Кьолн поведе още в 7-ата минута чрез Джон Кордоба. В 20-ата минута Патрик Шик изравни резултата.

В 38-ата минута Кристофър Нкунку и в 50-ата голмайсторът на отбора Тимо Вернер доведоха резултата до 3:1 за гостите.

Атъни Модесте в 55-ата минута върна Кьолн в мача с гол за 2:3. Само две минути по-късно обаче Даниел Олмо вкара четвърти гол за Лайпциг, за крайното 2:4.

Отборът на Кьолн записа 15-а загуба за сезона, като е на 11-а позиция.