BG EN

Латиноамерикански президенти обявиха създаването на нов регионален блок

СВЕТЪТ ДНЕС

Латиноамерикански президенти обявиха създаването на нов регионален блок

7183
на 23.03.2019
Латиноамерикански президенти обявиха създаването на нов регионален блок
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Група държавни глави в Южна Америка в петък подписаха декларация за създаване на нов блок, информира Reuters. Той ще бъде отворен за всяка страна независимо от идеологията. Целта му е да се постигне сътрудничество между съседните държави за решаване на регионалните проблеми в континента.
По този повод президентите на Аржентина, Бразилия, Колумбия, Чили, и Еквадор се събраха в чилийската столица Сантяго. Инициатори на новото политическо обединение „Просур“ станаха Чили и Колумбия, след острите критики за провала на предишния блок „Унасур“, който не успя да предприеме нужните действия по повод разтърсваната от кризи Венецуела.
“Това ще бъде форум с ясна и категорична насоченост към въпросите на демокрацията, свободата и уважение на правата на човека“, е заявил чилийският президент Себастиян Пинера при церемонията по подписването на документа.
Президентът на Венецуела Николас Мадуро не е сред латиноамериканските държавни глави, поканени на срещата на върха в Сантяго в петък.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
УНИКАЛНО ШОУ! Бабка по чехли случайно видя Асен Василев на площада и му открадна шоуто пред медиите (ВИДЕО) УНИКАЛНО ШОУ! Бабка по чехли случайно видя Асен Василев на площада и му открадна шоуто пред медиите (ВИДЕО)
ново
Днес: 13
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК