BG EN

Лиляна Павлова: Няма опасност да ни отнемат европредседателството

Политика

Лиляна Павлова: Няма опасност да ни отнемат европредседателството

9990
на 11.07.2017
Лиляна Павлова: Няма опасност да ни отнемат европредседателството
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Няма опасност председателството да ни бъде отнето, това са инсинуации, поредните фалшиви новини, с които се залива медийното пространство. Така министърът на Българското председателство на Съвета на ЕС 2018 Лиляна Павлова коментира пред журналисти информациите, че има желание сред евродепутати от различни държави да бъде отнето председателството на България. Павлова представи процеса на подготовка на България за председателството на ЕС пред форум на ПанЕвропа България.

препоръчано

Нямаме проблеми и нерешени въпроси за българското председателство, има създаден екип, готов е първият проект на приоритетите за председателството, готови сме и с календара на събитията, каза още Павлова и допълни, че шест месеца преди началото имаме ясната рамка за това какви са досиетата, кои са приоритетите и кои са хората, които ще работят, за да може то да бъде реализирано успешно.

Министърът коментира пред журналисти и ситуацията с НДК. "Българското председателство изобщо не се върти около казуса "НДК", каза тя и допълни, че Националният дворец на културата е просто място, на което да се състои едно или друго заседание. Според нея този казус не създава предпоставка за провал на Българското председателство. Като поредните фалшиви новини Павлова определи информациите, че НДК няма да е готов за председателството.

България трябва да бъде запомнена с позитивно председателство, каза министър Павлова. Тя допълни, че иска да бъдем запомнени с три важни послания - за консенсус, за конкурентноспособност и за кохезия. Това трябва да са трите стълба, около които Българското председателство да постигне реални резултати, каза тя. Павлова отбеляза, че на утрешното заседание на правителството ще бъде утвърден първият проект на национална програма и приоритети за Българското председателство.

Специфичните приоритети на страната са европейската перспектива на Западните Балкани, подкрепа за Дунавския и Черноморския регион, темата "сигурност и миграция", правосъдната тема, дигитализацията, енергийния съюз, отбеляза тя. Павлова допълни, че ще се търсят възможности в многогодишната финансова рамка на Съюза да залегне намаляване на различията между регионите. Не трябва да забравяме и културата като стратегически интерес, каза тя и отбеляза, че 2018 г. е Европейска година на културното наследство. Председателството е предизвикателство, за което България е готова, каза Павлова.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! Пеевски: България трябва да е социална държава и да помага на хората. Сега цялата отговорност е на коалиция Сорос (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! Пеевски: България трябва да е социална държава и да помага на хората. Сега цялата отговорност е на коалиция "Сорос" (ВИДЕО)
ново
Днес: 61
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК