BG EN

Линдзи Вон се завърна на пистата

Други спортове

Линдзи Вон се завърна на пистата

15736
на 08.12.2024
Линдзи Вон се завърна на пистата
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Олимпийската шампионка в спускането - Линдзи Вон, се завърна след почти шест години. 40-годишната американка завърши в средата на класирането в старт от ФИС в Купър Маунтин, Колорадо, съобщи БНТ.

препоръчано

Четирикратната носителка на Световната купа се оттегли през 2019-а и претърпя операция на коляното, но се завърна към тренировки през последните месеци и през ноември обяви, че ще поднови кариерата си.

Вон завърши 24-а от общо 45 състезателки в първото от двете си спускания за 1:07.23 минута, с 1.44 секунди по-бавно от победителката Мирям Пухнер (Австрия).

"Днес беше солиден старт и се забавлявах да стартирам отново със съотборничките си", написа Вон в социалните мрежи.

"Въпреки че съм сигурна, че хората ще спекулират и ще кажат, че не съм във върхова форма заради резултатите, аз не съм съгласна. Това беше тренировка за мен. Все още тествам екипировката и се връщам в спорта. Това е само началото и начинът, по който карам, е по-важен от времето в този момент", добави тя.

Вон се оттегли като най-титулуваната жена в алпийските ски с 82 победи за Световната купа - рекорд, който беше подобрен от нейната сънародничка Микаела Шифрин, която вече има 99 успеха.

 

 

 
 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Борисов с ПЪРВИ ДУМИ след преизбирането си: ГЕРБ е най-стабилната европейска партия, не знам откога е лошо да подпишеш с президента на САЩ (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV: Борисов с ПЪРВИ ДУМИ след преизбирането си: ГЕРБ е най-стабилната европейска партия, не знам откога е лошо да подпишеш с президента на САЩ (ВИДЕО)
ново
Днес: 18
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК