ЛЯТО ПРЕЗ АПРИЛ: Слънчев петък, живакът стига 24 градуса. Ето къде ще е най-топло (КАРТА)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
През днешния ден времето ще е слънчево, с разкъсана висока облачност. Ще духа умерен, в североизточната половина от страната до силен запад-северозападен вятър, който вечерта ще отслабне. Минималните температури ще бъдат между 5 и 10 градуса, в София - около 6. Максималните температури ще са между 19 и 24 градуса, малко по-ниски по Северното Черноморие, в София - около 20. Това съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Атмосферното налягане слабо ще се повиши, но ще остане значително по-ниско от средното за месеца.
Над Черноморието ще е предимно слънчево, по северното крайбрежие с временни увеличения на облачността. Ще духа умерен, временно силен запад-северозападен вятър, вечерта ще се ориентира от югозапад. Максималните температури ще бъдат между 17 и 20 градуса. Температурата на морската вода е 7-8 градуса. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Над планините ще е предимно слънчево, с временни увеличения на облачността. Ще духа умерен, по билата и силен запад-северозападен вятър. Температурите ще се повишат и максималната на височина 1200 метра ще бъде около 13, на 2000 метра - около 7 градуса.



