BG EN

Макрон разкритикува остро Тръмп след провала на „Г-7“

СВЕТЪТ ДНЕС

Макрон разкритикува остро Тръмп след провала на „Г-7“

11829
на 11.06.2018
Макрон разкритикува остро Тръмп след провала на „Г-7“
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Франция разкритикува решението на президента на САЩ да не подписва заключителното комюнике, прието след срещата на високо равнище на „Г-7“ в Квебек, обявявайки, че международното сътрудничество не трябва да зависи от „пристъпи на гняв“, предава Politico, цитиран от Фокус.
Френското президентство обяви, че Европа ще продължи да стои зад документа, в който се включва ангажимент страните да следват „основана на правилата търговска система“.
„Прекарахме два дни, за да получим текста и ангажиментите. Ние ще застанем зад тях и всеки, който се отклони от тях, показва своята несъгласуваност и непоследователност“, се сочи в заявлението. „Международното сътрудничество не може да зависи от пристъпи гняв или от малки думи. Нека бъдем сериозни и достойни за нашите народи“, се казва в изявлението.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Разпада ли се Промяната във Варна? Журналистката Наталия Господинова: Цялата организация е създадена от приятелски и роднински кръгове около семейство Лорер и ресторант Хоризонт“ (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Разпада ли се "Промяната" във Варна? Журналистката Наталия Господинова: Цялата организация е създадена от приятелски и роднински кръгове около семейство Лорер и ресторант "Хоризонт“ (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК