BG EN

Мароко арестува трима, искали да се бият за „Ислямска държава”

ЧАС ПИК

Мароко арестува трима, искали да се бият за „Ислямска държава”

3219
на 19.02.2015
Мароко арестува трима, искали да се бият за „Ислямска държава”
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В Мароко бяха арестувани трима души, които се готвели да отидат в Либия и да станат джихадисти от "Ислямска държава", предаде Франс прес.
Тримата мароканци от западния град Сиди Бенур били задържани от службите за сигурност в икономическата столица Казабланка и в североизточния град Ужда, съобщи мароканското вътрешно министерство.
По официални данни Мароко има около 1500 граждани, които са се сражавали или се сражават в редиците на джихадистки организации, включително "Ислямска държава". "От развоя на събитията ясно се вижда, че Либия също стана страна, към която се насочват джихадисти. "Ислямска държава" непрестанно изтъква намерението си да се разпростре от Либия към страните от арабския Магреб", добави вътрешното министерство.
Мароко не скрива тревогата си от джихадисткия феномен, посочва АФП. В началото на седмицата Рабат спря всички полети от и към Либия и затвори въздушното си пространство за либийски самолети.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Виктор Димчев пред ПИК TV: Пълното мнозинство на Радев не е гаранция за пълен мандат (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Пълното мнозинство на Радев не е гаранция за пълен мандат (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК