BG EN

Маскарадни игри се провеждат в сливенско село

Региони

Маскарадни игри се провеждат в сливенско село

8102
на 23.02.2020
Маскарадни игри се провеждат в сливенско село
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

15 кукерски групи с общо 450 участници се включиха днес в празника в село Жельо войвода. Те са от три общини – Сливен, Тунджа и Стралджа, съобщава БНР.

препоръчано

Игрите имаха състезателен характер. Жури в състав – Владимир Демирев, Добринка Славова и Станка Иванова оцени изпълненията. По време на празника се възпроизвеждат различни обичаи и видове обредност, свързани с прогонване на злите сили, силата на доброто и взаимоотношенията между хората.

Всяка година домакинството на игрите е в различни населени места в зависимост от тяхната маскарадна обредност. Досега те са се провеждали в селата Глушник, Камен, Трапоклово, Блатец и Камен.

Организатори на „Маскарадни игри“ 2020 са Община Сливен, читалище „Даскал Димитър Димов –1908“ и кметството в Желю войвода.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ПИК TV! ИТН с идея как да спрат порно скандалните в козметичните салони. Балабанов окончателно посече мераците на БСП за редовен бюджет (ВИДЕО) ПИК TV! ИТН с идея как да спрат порно скандалните в козметичните салони. Балабанов окончателно посече мераците на БСП за редовен бюджет (ВИДЕО)
ново
Днес: 69
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК