BG EN

Масово закриване на опозиционни вестници в Унгария

СВЕТЪТ ДНЕС

Масово закриване на опозиционни вестници в Унгария

12014
на 11.04.2018
Масово закриване на опозиционни вестници в Унгария
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Спира издаването на единия от двата опозиционни всекидневника в Унгария – „Мадяр Немзет”. От днес вестникът вече няма да излиза. От ефир слиза и радио „Леншид”, а в ТВ канала „ХирТВ” ще има тежки съкращения.

препоръчано

Изданието съществува от 80 години. За спирането му официални се посочват финансови проблеми, но вероятно сред причините е и изострени отношения между издателя и премиера Виктор Орбан.

Собственикът – магнатът Лайош Шимичка, някога беше близък приятел на Орбан, но на последните парламентарни избори в неделя бе негов основен конкурент. Той застана зад ултранационалистите от „Йоббик”, които също се оказаха „прелъстени и изоставени” от управляващите, които си присвоиха техните политики и реторика и така ги маргинализираха в политическия живот на страната. По време на предизборната кампания вестникът публикува разследвания за корупция около премиера.

Според анализатори Шимичка в крайна сметка ще излезе от медийния бизнес.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКШЪН ТЕМА! Петър Витанов разкри пред ПИК ще забранят ли социалните мрежи на децата (ВИДЕО) ЕКШЪН ТЕМА! Петър Витанов разкри пред ПИК ще забранят ли социалните мрежи на децата (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК