BG EN

Медия в Русия спря работа, обявили я за чуждестранен агент

Европа

Медия в Русия спря работа, обявили я за чуждестранен агент

4454
на 03.06.2021
Медия в Русия спря работа, обявили я за чуждестранен агент
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Руският информационен сайт "Ви таймс" съобщи, че спира работа, след като бе категоризиран като чуждестранен агент от властите миналия месец в рамките на нарастващите репресии срещу крикикуващи Кремъл медии, информира БТА.

препоръчано

"Ви таймс" каза, че категоризирането на сайта като "чуждестранен агент" е отблъснало партньорите му, съсипало е бизнеса му и е затруднило отразяването на новини.

Русия използва обозначението чуждестранен агент за определяне на финансирани от чужбина организации, които според властите са ангажирани с политическа дейност.

Терминът носи негативна конотация от съветската епоха и води до налагане на допълнителен бюрократичен надзор на въпросните агенти.

Тази категоризация задължава журналистите да добавят към публикациите си обозначение, че те се разпространяват от медия, изпълняваща функциите на чуждестранен агент, отбелязва Ройтерс.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 23
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК