BG EN

Миков: Вотът на недоверие ще се дебатира на редовно заседание на парламента

ЧАС ПИК

Миков: Вотът на недоверие ще се дебатира на редовно заседание на парламента

4498
на 21.05.2014
Миков: Вотът на недоверие ще се дебатира на редовно заседание на парламента
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Дебатите по вота на недоверие ще се проведат на следващото редовно заседание на парламента, ако в петък няма кворум и се провалят, съобщи парламентарният шеф Михаил Миков във Видин днес. Той обясни, че е свикал заседанието в края на законовия срок, за да могат депутатите да организират присъствието си. "Аз, министър-председателят и кабинетът в петък ще сме в залата и ще изчакаме да видим ще се съберат ли народните представители", каза Миков.

препоръчано

Според него, внасянето на вот последната седмица преди изборите не е с цел да се дискутира темата, а се използва парламентарно средство за политически и предизборни цели.Днес 42-то Народно събрание направи една година от сформирането си на 21 май 2013 г. и по този повод председателят му каза, че въпреки изключително трудната обстановка и атаките, то функционира ефикасно.

Приети са 105 закона, зададени са 1 077 въпроса и 216 питания, като парламентарният контрол е продължил общо 110 часа.

Редовните заседания са били 118. Липсата на кворум не е довело до невъзможност да се приемат закони, защото провалените заседания са били компенсирани с 18 извънредни заседания. Сред постиженията на парламента Миков посочи законодателството в социалната сфера, енергетиката, отношенията между банки и клиенти и новите закони за Сметната палата и за МВР. 

"Народното събрание изпълни голяма част от задачите, заради които хората поискаха предсрочни парламентарни избори, но не стигна време за повече дискусии при контрола върху регулаторните органи", посочи Миков. 

Законодателната дейност ще продължи в посока защита на потребителите и според социалния дневен ред, който се налага от правителството.Преди пресконференцията си председателят на Народното събрание се срещна с директора и с част от трупата на кукления театър от руския град Южен Сахалин, които гостуват във Видин.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК