BG EN

Милчо Левиев се отказа публично от званието „Почетен гражданин на Пловдив“

ГОРЕЩО
КУЛТУРА

Милчо Левиев се отказа публично от званието „Почетен гражданин на Пловдив“

32926
на 07.03.2019
Милчо Левиев се отказа публично от званието „Почетен гражданин на Пловдив“
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Световноизвестният джазмен Милчо Левиев се отказа публично от званието си „Почетен гражданин на Пловдив“.

препоръчано

Музикантът е изпратил писмо до кмета Иван Тотев, като изразява обида от общинската администрация. Сред причините да се откаже от почетната титла Левиев изтъква: „След избирането на Пловдив за Европейска столица на културата същата община прави всичко друго, освен да се отнася към мен почетно, камо ли почтено“, предаде БНР.

Джазменът подчертава, че винаги е подкрепял кандидатурата на Пловдив за Европейска столица на културата в борбата със София и се е борил за нея, а не е бил поканен за откриването.

„Tвърдо не одобрявам Вашата администрация и се страхувам за вредите, които тя нанася на пловдивската култура, затова официално се отказвам от званието „Почетен гражданин на Пловдив“, пише още Милчо Левиев.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 22 юни - Близнаците да се пазят от неприкрита измама, Козирозите с лекота се справят с проблемите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 22 юни - Близнаците да се пазят от неприкрита измама, Козирозите с лекота се справят с проблемите
ПИК TV x
Проф. Рачев предупреди пред ПИК TV: Горещо, сухо и опасно - всеки огън може да стане бедствие Проф. Рачев предупреди пред ПИК TV: Горещо, сухо и опасно - всеки огън може да стане бедствие
ново
Днес: 14
горещо
hot
най-четени новини в момента