BG EN

Министър Павлова ще присъства на откриването на обходния път на Монтана

Животът днес

Министър Павлова ще присъства на откриването на обходния път на Монтана

4095
на 28.12.2015
Министър Павлова ще присъства на откриването на обходния път на Монтана
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова и председателят на Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура“ инж. Лазар Лазаров ще открият утре, 29 декември, обходния път на Монтана. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на регионалното развитие и благоустройството.

препоръчано

Обходният път на Монтана е част от участъка Видин - Ботевград. По път I-1 (Е79) се осъществяват транспортните връзки между три европейски държави – Румъния, България и Гърция. С пускането в експлоатация на втория мост над р. Дунав при Видин - Калафат се увеличиха транзитните потоци в Северозападна България, като направлението се използва все по-интензивно като най-къс маршрут между Западна, Централна Европа и Бяло море, а също и като връзка на Европа с Азия.

Проектът „Път I-1 (Е79) „Обходен път на гр. Монтана” от км 102+060 до км 114+512,20“ е на стойност 46,6 млн. лв. с ДДС и се финансира от ОП „Транспорт“ 2007-2013 г. Общата дължина на участъка е 12,452 км. Изпълнител на обекта е Обединение „Обход Монтана”. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО)
ново
Днес: 63
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК