МС създаде координационен център за противодействие на контрабандата
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Правителството създаде Междуведомствен координационен център за противодействие на контрабандата и контрол на движението на рискови стоки и товари.
Със създаването му се цели оптимизиране на взаимодействието и координацията между компетентните структури за противодействие на нарушения и престъпления, ощетяващи държавния бюджет.
За ефективното функциониране и изпълнение на поставените цели Центърът ще работи в непрекъснат режим, като в него ще бъдат обособени изнесени работни места за служители от главните дирекции "Борба с организираната престъпност", "Национална полиция" и "Гранична полиция" на МВР, Държавната агенция "Национална сигурност", Агенция "Митници", Националната агенция за приходите и Изпълнителната агенция "Автомобилна администрация".
Общото ръководство при координацията и взаимодействието в центъра се осъществява от служител на Главна дирекция "БОП", определен със заповед на министъра на вътрешните работи.


