BG EN

Мюсюлманите започват най-опасната част от Хаджа (ВИДЕО)

СВЕТЪТ ДНЕС

Мюсюлманите започват най-опасната част от Хаджа (ВИДЕО)

16908
на 21.08.2018
Мюсюлманите започват най-опасната част от Хаджа (ВИДЕО)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Над два милиона мюсюлмани започнаха да извършват най-опасната част от Хаджа. Събралите се в долината Мина, около свещения за изповядващите исляма саудитски град Мека, богомолци пристъпиха към традиционното замерване на стълб, символизиращ Шайтана (Дявол в мюсюлманската митология).

препоръчано

Всеки хаджия трябва да хвърли по 21 камъка по Шайтана. Замерването с камъни е най-опасната част от Задължителното за всеки мюсюлманин посещение на Мека. Над 2000 души загинаха през 2015 г. при този ритуал, припомня Нюзру.

Хвърлянето на камъни е част от отбелязването на Курбан Байрам. Според Корана Шайтанът е призовавал Ибрахим да не последва волята на Аллах и да не принесе в жертва сина си Ишхаак. Пророкът е замервал изкусителя си с камъни и го прогонил.

В последния момент детето е било спасено от спуснали се ангели, които го заменили с жертвено животно.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК