BG EN

Над 100 души загинаха при трудови злополуки през 2015 г.

ЧАС ПИК

Над 100 души загинаха при трудови злополуки през 2015 г.

5072
на 21.03.2016
Над 100 души загинаха при трудови злополуки през 2015 г.
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Трудови злополуки са отнели живота на 104 души през 2015 г., става ясно от информационния бюлетин на Националния осигурителен институт (НОИ), цитиран от бТВ.

препоръчано

85 от злополуките са на работното място и при изпълнение на служебни ангажименти, а 19 – при отиване или връщане от работа.

Най-много смъртни случаи са регистрирани в преработващата промишленост (20), строителството (16), транспорта, складирането и пощите (13) и търговията и ремонта на автомобили и мотоциклети (12).

Десет от починалите са жени.

В сравнение с данните от предходната година, броят на смъртните злополуки е намалял с 14.

За миналата година в НОИ са регистрирани официално 3052 трудови инциденти, като за трудови злополуки са приети 2880.

Секторите с най-малък брой трудови злополуки са дейности на екстериториални организации и служби, операции с недвижими имоти, култура, спорт и развлечения.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩА ТЕМА! БСП с твърда позиция за Изборния кодекс - настоява за отлагателен период за сканиращите машини (ВИДЕО) ГОРЕЩА ТЕМА! БСП с твърда позиция за Изборния кодекс - настоява за отлагателен период за сканиращите машини (ВИДЕО)
ново
Днес: 41
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК