BG EN

Над 24 хил. именици празнуват на Стефановден в Бургаско

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Над 24 хил. именици празнуват на Стефановден в Бургаско

6525
на 27.12.2014
Над 24 хил. именици празнуват на Стефановден в Бургаско
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На 27 декември почитаме паметта на св. Стефан - един от седемте ученици на Исус Христос. Според традицията на този празник се „затваря кръгът“ на старата година. Св. Стефан е и първият християнски мъченик.

препоръчано

На празника семейството се събира около обща трапеза с месни ястия. Трапезата трябва да включва свинско с кисело зеле и баница с месо.

Това е третият ден на Коледа, на който празнува, носещите имената Стефан, Стефана, Стефка, Стоян, Стоянка, Станка, Стойчо, Стоимен, Стоичко, Цоньо, Запрян, Цонка.

На Стефановден 24 404 души празнуват в областта, а броят им в Бургас е 11 522, съобщиха от ГРАО-Бургас. Най-разпространено в региона е името Стоян – 6108 души, следвано от Стефан - 3221 души. След него е Стояна – 2234 души. Името Стефка носят 2114 души./topnovini.bg

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО) Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО)
ново
Днес: 96
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК